Kontaktujte nás: info@pozemskenebe.cz

Srdcem areálu Pozemské nebe je Měsíčnice - Centrum rozvoje

Kde se učíme myslet srdcem a zdokonalovat životní prostor

Naše zahrádka: nahlédněte, jste vítáni :-)

Ten moment, který všechno spustil...

 

STALO SE TO V ZÁŘÍ ROKU 2015

Byl to den, kdy na jedné z našich schůzek Irenka vytáhla velký bílý složený papír a když ho rozložila, uviděla jsem projekt. Projekt pro mě zatím neznámého místa, protože na něm bylo tolik barev přírody, stromů, rybník a kolem něj lavičky, které volaly..."posaď se a jen buď" a vrbová týpý a zákoutí pro děti s pískovišti a různými přírodními schovkami a hlavně s necelou dvacítkou komunitních zahrádek.... Úplně jsem to viděla:-) 

Zní to jako pohádka, ale na konci vyprávění nás vzala Irenka před plot její Ukázkové přírodní zahrady Anastazie a ukázala přes cestu na pole :-) Na pole, kde nebylo nic, jen holá půda a kamení a zbytky rostlin po sklizni. A víte co se stalo? Já jsem to tam viděla. Přesně ten obraz, který Irenka popisovala... Měla jsem ho před sebou a já jsem věděla, byla jsem přesvědčená, že toto je projekt, kterému chci věnovat svou energii.  Nejen pro sebe, ale také pro našeho syna Josífka a vlastně i pro ostatní lidi, kteří k nám, do Naší zahrádky, zavítají. A bylo nás víc se stejnými pocity. Za rok, v říjnu 2016, se stal pozemek naším pozemkem. Nyní máme 18 komunitních zahrádek obsazených a již tvoříme jejich podoby. A teď, na jaře 2017, se chceme začít o naší půdu starat.....

Alena Kučerová

spoluzakladatelka spolku

Podporovatelé našich projektů

Děkujeme našim podporovatelům za jejich důvěru...

Děkujeme i těm, kteří nejsou zde vidět. Jak fyzickým osobám, tak dalším společnostem, našim rodinám a přátelům... Dohromady podpořilo naše projekty již více jak 200 podporovatelů. Vaší důvěry si vážíme, díky vám můžeme zdokonalovat životní prostor a tvořit, děkujeme :-)