Kontaktujte nás: pozemskenebe.info@gmail.com

Co říkali naši předci... Když červenec pěkně hřeje, o vánocích se zima zaskvěje.

Červenec tmy je na dlouho konec. Sluníčko hřeje, každý se směje. Pohoda, klídek a leháro, tak to chce každý mít na stálo :-)

Léto je v plném proudu a teploty vzduchu tomu odpovídají. Sluníčko nás, víc než kdy jindy, vybízí k letním radovánkám. Jak jste na tom vy? Co v létě rádi děláte? Co se vám první vybaví, když se řekne léto? Mě napadne voda, slunce, zmrzlina, výlety a spousta dalších věcí, třeba zážitky z dětství, prázdniny, odpočinek, ovoce všech barev a chutí, pohoda a dobrá nálada.

Ano dobrá nálada. V létě spoustu věcí řešíme jinak a nebo si s nimi nelámeme hlavu. Že by to bylo tím sluníčkem? :-) Podle mě opravdu jinak reagujeme. Rádi se smějeme a dovádíme, stáváme se znovu dětmi a chceme zapomenout na své starosti. Jak jste na tom vy? Zkuste si odpovědět jen tak sami pro sebe... Co vás těší a jak to vnímáte? Co rádi děláte a co naopak odkládáte na neurčito? Poznáte sami sebe o kousek víc a z jiné strany.

Není sporu o tom, že nás světlo pozitivně ovlivňuje a bez něj se cítíme být ve tmě a možná máme i strach. Taky jste se jako děti báli? Co vás strašilo, co jste v té tmě všechno viděli? A kdo vás přišel tenkrát zachránit? Máma, táta, bytost z jiného světa? I starověké kultury uctívaly světlo jako zdroj života. Světlo = Slunce = Oheň. Oheň nám dává světlo i teplo, prozařuje naše životy. Sluníčko dokáže i pěkně pálit, ale ne proto, že by chtělo někomu snad ublížit. O tom nás v poslední době informují média - varují nás před sluncem, dělají z něj zabijáka. Přitom je sluníčko k nám tak laskavé a láskyplné, stejně jako voda v tomto období.

Voda je jedním ze symbolů léta a díky ní se dokážeme hezky osvěžit a zchladit po náročném dni. Bez vody by nebylo života. Voda je základem každého těla stejně jako Matka Země. Je to náhoda, že naše tělo a celá Země se skládá z 80% vody? Je více těchto podobností, které si často ani neuvědomujeme. Podobně je to s krví, kostmi, vnitřními orgány. Tohle všechno se u nás dozví děti i dospěláci, pokud je to bude zajímat ;-)

Zdraví, krása, vitalita

V červenci je podle tradiční čínské medicíny dobré se věnovat krevnímu oběhu, do kterého je zapojeno srdce a krev pod určitým tlakem. Krevní tlak ovlivňuje naše celé tělo, i když ho vnímáme sporadicky. Když jsme příliš horliví, chvátáme, stresujeme se, pak můžeme mít tlak vysoký. To se může projevit bolestí hlavy či hučením v uších. Naopak nízký tlak může způsobit mdloby a závratě. To se stává, když věci neřešíme nebo strkáme hlavu do písku jako pštros. Jak z toho ven? Cest je hodně přes bylinky, cvičení apod. ...je to ale v nás, takže nejdříve si udělejme vlastní inventuru v sobě.

Pokud byste byli na sluníčku přeci jen dlouho a kůže vás pálí a bolí, tak mějte v domácí lékárničce připravený levandulový éterický olej. Pokožka také ocení ošetření tekutou aloí nebo přímo dužinou z listů aloe. Dobře jí též udělá domácí třezalkový olej, který pokožku zregeneruje a pomůže rychlejšímu zahojení. Výroba oleje je jednoduchá a dá se zvládnout i v domácích podmínkách.

Meloun je letním ovocem, který i u nás našel zalíbení. Osvěží, doplní vodu do těla, pročistí ledviny a propláchne močový měchýř. Můžete si vybrat, zda dáte přednost chutné červené, žluté nebo snad oranžové pochoutce. Akorát si ho nedávejte na noc, aby si vaše ledviny odpočinuly :-)

Je čas si udělat domácí limonádu. Určitě mi dáte za pravdu, že je 1000 krát lepší než ta kupovaná. Druhů je mnoho. Oblíbená je bezová, lipová, meduňková, mátová a další. Úžasné je, že pokaždé může být jiná a to i díky letnímu ovoci, které právě dozrává. Jahody, meruňky, třešně, maliny, borůvky,... Fantazii se meze nekladou a děti vám při přípravě budou dobrými rádci. Pokud si chcete limonádu přisladit, vyzkoušejte místo cukru sirupy, třeba javorový, agávový, rýžový, datlový. Tím dáte své limonádě jinou chuť a někdy i barvu. Pokud se chcete dozvědět víc o výrobě sirupů, likérů, džemů a dalších úžasností, tak vás srdečně zvu na jedinečný kurz v Měsíčnici už 22. července.

Dopřejte si letní výlet s rodinou nebo kamarády. Léto je i o tom, že se více a rádi potkáváme a klábosíme. Den je dlouhý a my si můžeme dovolit ho prožít naplno. Navíc smích nám prodlouží život a udělá dobře i naší duši.

 

Astrologické okénko

Slunce je v červenci ve znamení Raka, a poté přechází do ohnivého znamení Lva. O Raku, hospodyňce zvěrokruhu, jsem psala již minule. Takže se podíváme na Lva. Lev je šlechetný, štědrý, odvážný, temperamentní i přímočarý. Dokáže však být i domýšlivý, dominantní a egoistický. Touží být také středem pozornosti. Více o hvězdách a sobě, tak trochu jinak, se dozvíte na osobní konzultaci :-)

 

Kam se podívat

06.07. - Večerní rodinné konstelace se Zdeňkou Tuškovou

10.07. - Šiju, šiju si botičky - výroba barefoot sandálů

13.07., 20.07., 27.07. - Lidová řemesla na dvorku

22.07. - Kurz vaření domácích sirupů: Tajná receptura našich babiček :-)

23.07. - Den zahrádkářů

24.07. - 28.07. - Taogrounding: léčebné cvičení v zahradě Anastazie

Závěrem vám za Pozemské nebe přeji nádherný čarovný červenec :-)

Markéta

Zpět do Markétiny láskoviny 

Zpět na Blog