Kontaktujte nás: pozemskenebe.info@gmail.com

Bližší informace k celému kurzu:

Kvalifikace lektora:

Lektor je kvalifikovaným specialistou MMR, MŽP a MPO pro oblasti posuzování vlivů staveb na životní prostředí, pro architekturu a urbanismus, pro šetrné hospodaření s energiemi a vodou. Zabývá se možnostmi využití osvědčených tradičních technik a postupů v moderním stavitelství a možnostmi využití obnovitelných zdrojů energie a dešťové vody. Dlouhodobě nabízí odborné posudky a provozuje odbornou stavebně-ekologickou a energetickou poradnu. Pracuje ve výzkumu a ve vývoji nových technologií. Napsal knihy Feng šuej podle našich předků a Harmonie ekodomu.

 

Motto:

Ve svých domovech trávíme většinu času svého života, zejména ti slabší z nás, děti, ženy na mateřské, senioři či nemocní lidé. Je proto třeba navrhovat vybavení našeho bytu a domu tak, aby nám na jednu stranu dobře sloužilo, na druhou stranu aby ani nás ani přírodu svým provozem zbytečně nezatěžovalo a nerušilo. Aby bylo v harmonii s působením místních živlů.

Na tomto kurzu se dozvíme, jak se v této složité problematice orientovat a jak se rozhodovat. Vařit na plynu, na elektrice nebo na dřevě? Větrat okny, lokálními nebo centrálními jednotkami? Volit záchod splachovaný pitnou vodou, dešťovou vodou nebo raději suchý? Regulovat topení ručně, automaticky nebo inteligentně? Jaké nám jednotlivá řešení přinášejí výhody a jaká možná rizika?

 

Náplň kurzu:

Kurz je složen z 5 tříhodinových přednášek (3 x 45 min.), vždy ukončených besedou se zodpovězením individuálních dotazů. Tyto kurzy budou jednou za měsíc, vždy večer ve všední den. Kurz bude doplněn nepovinnou jednodenní exkurzí (ukázková vesnice Rakousko).

Každý účastník obdrží zdarma knihu Harmonie ekodomu a na závěr osvědčení o absolvování kurzu, pokud kurz absolvuje celý a splní požadavky krátkého písemného testu.

Na kurzu postupně probereme různá dispoziční a technická řešení bytů a domů, možnosti jejich vybavení, se zaměřením na popis jejich výhod a nevýhod a na přínosy jejich propojení a spolupráce. Ukážeme na rozdíly ve fungování přírodních a umělých systémů a na rizika spojená s chytrými technologiemi. Seznámíme se s novinkami a nápady pro využití obnovitelných zdrojů. Kurz je volnou nadstavbou základního kurzu Architerika a je určen všem, kdo byty, domy a zahrady navrhují, realizují či užívají.

 

Tematické bloky:

  1. Dům jako živá bytost, čchi v domě, dobré místo pro náš dům, doprava, prvek kov v domě
  2. Dům a přírodní materiály, prvek země, dům a zeleň, prvek dřeva, dřevo v domě, odpady
  3. Dům a větrání, prvek vzduch, klima v domě, hluk, chlazení, elektrosmog, komíny
  4. Dům a voda, prvek vody, zdroje vody, hospodaření s vodou, využití odpadní vody
  5. Dům a energie, prvek oheň, sluneční záření, topení a ohřev, akumulace energie, propojení všech živlů v domě.

 

Více k tématu kurzu najdete také na stránkách www.nzu.cz, www.architerika.cz, www.napadyprodomy.cz, www.posudkyprodomy.cz..

 


Cena kurzu

350 Kč / setkání (18:00 - 21:00), při jednotlivé platbě

1500 Kč / celý cyklus, při platbě dopředu za celý 5 dílný cyklus

Časová náročnost

celkem 5 setkání, setkání na sebe navazují, ale můžete navštívit také pouze jen některé z témat, které vás zajímají

Místo konání

Centrum rozvoje Měsíčnice

Komu je kurz určen

ženám i mužům

Kapacita

Max. 24 osob

Kurzy pořádáme vždy od 6 osob, což výborně přispívá k dynamice týmu. Proto je nutné se na všechny jak celodenní, tak večerní kurzy hlásit a to vždy na email mesicnice.kurzy@gmail.com či na tel.: 731 508 814.


Aktuální termíny 2017 / 2018

Domy blízké přírodě Den Datum Časová náročnost Lektorka Volná kapacita
1. setkání ÚT 17. 10. 2017 18:00 - 21:00 Ing. arch. Stanislav Kovář CSc. ano
2. setkání ÚT 14. 11. 2017 18:00 - 21:00 Ing. arch. Stanislav Kovář CSc. ano
3. setkání ÚT 19. 12. 2017 18:00 - 21:00 Ing. arch. Stanislav Kovář CSc. ano
4. setkání ÚT 23. 01. 2018 18:00 - 21:00 Ing. arch. Stanislav Kovář CSc. ano
5. setkání ÚT 20. 02. 2018 18:00 - 21:00 Ing. arch. Stanislav Kovář CSc. ano

.

Aktuality

archiv