Kontaktujte nás: pozemskenebe.info@gmail.com

Co říkali naši předci...         V dubnu hrom - nebojí se mrazu strom.

Duben je jako pestrobarevný sen. Svítí, svítí sluníčko a za chvilku kapky vody kropí naše suché hlavy. Chvíli prší, pak zas svítí, apríl si s námi hraji na svém hřišti :-)

Na jaře přichází na svět hodně mláďátek. Je to velký zázrak, který mnohdy už ani nevnímáme. I naše životy čas od času obohatí zprávy o novém přírůstku. V životě nové přichází a staré odchází, narození střídá smrt. Pokud můžeme být přímo u toho, jsou naše emoce intenzivnější a postupně gradují. Radost, která nebere konce. Růžový opar lásky, který je všude kolem. Nový život se vším, co k němu patří. A tady někde se také začíná objevovat druhá strana lásky - strach. Bojíme se, aby vše bylo v pořádku, aby se něco se nestalo a dalších několik "aby". Nejbližší okolí nás v tom mnohdy podporuje a dokáže vymyslet i katastrofické scénáře. Proč se strachem necháme tak ovládat? Zkuste si položit tuhle otázku ve chvíli, kdy vnímáte svůj strach. Kde je strach, není místo pro lásku. Do malé krásné bytosti už od malička, někdy i nevědomky, vkládáme strach. Uvědomuji si, co vše můžeme způsobit a jaké to pak může mít následky. Vždy je čas na změnu a nezáleží na věku :-) Až potkáte "nový život" v kočárku, zkuste si vzpomenout na to nejlepší ve vás a předejte to té krásně bytosti ležící uvnitř. Nemusíte nutně znát miminkovskou řeč - dobrá myšlenka poletí jako anděl sama.

Co si neseš v košíčku ušatý zajíčku? Nesu si tam dobroty, co jsem dostal od táty. Máma na mě byla milá, vajíčka mi nabarvila. Taky nesu kytičku do svého domečku :-)

Máme tu velikonoční čas a s ním barvení vajíček, pletení pomlázek, pečení mazanců a nádivek.... Letošní svátky jara můžete přivítat zcela netradičně. Místo drahých nákupů si udělejte něco sami - vlastní pomlázku, vajíčka ozdobte třeba bylinkami nebo jarním kvítím. Popusťte uzdu své fantazii a pozvěte si na pomoc děti, experty na tvoření :-)

Zdraví, krása, vitalita

V dubnu je podle tradiční čínské medicíny dobré se věnovat játrům. Játra jsou detoxikačním orgánem nezbytným pro život. Potíže s játry se mohou projevit dlouhodobou únavou, tupou bolestí v pravém podžebří. Játrům nesvědčí vztek, zlost, žárlivost. Pokud je tím dlouhodobě krmíte, tak se brzo ozvou. Buďte více laskaví, velkorysí a tím svá játra potěšíte. Z bylin je dobrá zeměžluč, pelyněk, chmel či hořec.

Je-li krásné počasí, tak si udělejte piknik v přírodě nebo doma na zahradě. Užívejte si sluníčko, dobré jídlo a klid. Takovou pohodičku si může dopřát úplně každý. S rodinou, s přáteli nebo i o samotě. Každý podle svého gusta :-)

Jarní jídelníček může být velice pestrý a určitě vyzkoušejte divoké bylinky, třeba bršlici kozí nohu, kopřivu, šťovík, pampelišku a další. Divoké bylinky rostoucí v našem okolí našemu tělu přináší největší užitek. Jsou plné minerálů a vitamínů. Vynikající je kopřivová polévka nebo míchaná vajíčka s divokými bylinami. Pokud se vám nechce vařit, tak si udělejte jen chleba s máslem a posypte ho sedmikráskami. Už vidíte ty barvy? Žlutá a zelená, to je nádhera :-) A ta vůně. Dobrou chuť :-)

Vysazujte kytičky, keříky a semínka. I když nemáte zahrádku, tak malý truhlík na okno se vám určitě vejde. Budete se cítit lépe a třeba vás to do budoucna začne víc a víc bavit, až si pořídíte vlastní zahrádku. Nemusíte mít velké znalosti, ale chuť objevovat a tvořit. Co na tom, že uděláte chybu. Žádný učený z nebe nespadl a příště to určitě vyjde :-)

Poslední dubnový de se pálí čarodějnice. Naši předci ale věděli, že ve skutečnosti se pálí zlo, které máme v sobě a které do čarodějnice vložili. Je úžasné, že se můžeme rozloučit s tím, co už sami nechceme, odložit to staré a přivítat na 1.máje to nové. Zkuste si tento rok vyrobit svojí čarodějnici třeba z novin nebo březových větviček a odevzdejte vše ne dobré z vás. 30. dubna si v rámci rodiny nebo blízkých přátel udělejte oheň a čarodějnici spalte. Možná hned ucítíte, jak se vám uleví, možná to poznáte až druhý den. I když nebudete nic cítit, to nevadí. Pokud věříte tomu, co děláte, funguje to :-) Oheň je jediným živlem, který dokáže transformovat. Což vidíte na dřevu, z kterého se stane popel. Z toho ne dobrého ve vás se může stát také popel. Chcete-li změnu, začněte u sebe.

 

Astrologické okénko

Slunce je v dubnu ve znamení Berana, a poté přechází do zemského znamení Býka. O Beranovi, průkopníkovi zvěrokruhu, jsem psala již minule. Takže se podíváme na Býka. Býk je spolehlivý, praktický, pracovitý, ale také tvrdohlavý, žárlivý a má rád majetek a materiální zajištění. Více o hvězdách a sobě, tak trochu jinak, se dozvíte na osobní konzultaci :-)

 

Kam se podívat

09.04. - 21.04. - Velikonoce očima dětí - Výstava dětí

12.04. - pravidelné setkání Červený stan: Dítě jako dar

do 23.04. -  výstava v muzeu  Velikonoce - svátky jara a Vzkříšení

25.04. -  pro maminky Naladěná maminka

 

 

Závěrem vám za Pozemské nebe přeji krásné velikonoce a pestrý duben :-)

                                                                                                        Markéta

Zpět do Markétiny láskoviny 

Zpět na Blog


 

Aktuality

archiv