Kontaktujte nás: 731 508 814 | info@pozemskenebe.cz

ING. ARCH. STANISLAV KOVÁŘ CSc.

Externí lektor a specialista na bydlení a ekologické poradenství.

Kontakty: 604 602 972, www.cestamikdomovu.cz

Lektor:

 • Pokud vás zajímá jaké kurzy aktuálně vedu, stačí kliknout ZDE

S čím vám mohu pomoci:

           

 • Kurz Domy spolupracující s živly
 • Kurz Dobré místo pro život
 • Zážitkové a očistné cesty a putování
 • Večery Setkání s cestovateli a poutníky
 • Klub seniorů
 • Domácí muzicírování
 • Poradím jak a kde si pořídit byt nebo postavit dům
 • Poradím co si vzít sebou pro přežití nebo jak vybavit dům pro mimořádné situace
 • Půjdu s vámi na doprovázenou pouť
 • Zajistím u vás výstavu, přednášku nebo besedu

Spolky:

Celý život spolupracuji s jihočeskými folklorními soubory a regionálními muzei. Mojí vášní je lidový tanec a lidová architektura. Také fotografování a cestování. To vše jsem propojil do projektu Vesnické muzeum lidové architektury LUDMILA v Lužnici u Třeboně, kam vás zvu se podívat.

Kdo jsem:

Jsem kvalifikovaným specialistou MMR, MŽP a MPO pro oblasti posuzování vlivů staveb na životní prostředí, pro architekturu a urbanismus, pro šetrné hospodaření s energiemi a vodou. Zabývám se možnostmi využití osvědčených tradičních technik a postupů v moderním stavitelství a možnostmi využití obnovitelných zdrojů energie a dešťové vody. Dlouhodobě nabízím odborné posudky a provozuji odbornou stavebně-ekologickou a energetickou poradnu. Pracuji ve výzkumu a ve vývoji nových technologií. Napsal jsem knihy Feng šuej podle našich předků a Harmonie ekodomu.

 

Co mám za sebou:

Narodil jsem se v roce 1953 v Brně a vystudoval Fakultu architektury VUT v Brně – obor urbanismus. Od roku 1977 jsem byl zaměstnán jako projektant v krajském urbanistickém středisku Stavoprojektu v Českých Budějovicích. Největší prací v této organizaci byla spolupráce na Územním plánu města České Budějovice a na Koncepci urbanizace Jihočeského kraje. V roce 1990 jsem působil jako vedoucí urbanistického střediska, v letech 1991-2 potom jako vedoucí odboru rozvoje města a životního prostředí na Magistrátu města České Budějovice.

V roce 1991 jsem získal titul kandidáta věd na FA ČVUT v Praze za práci „Vyhodnocení využití městského území“, kde jsem rozvinul analytické a syntetické metody exaktního hodnocení urbanistických úloh. Byl jsem na odborných stážích v USA, Dánsku, Rakousku a Švýcarsku. Od roku 1992 působím jako autorizovaný architekt ČKA, vypracoval jsem desítky územních plánů jihočeských obcí a měst.

Byl jsem členem výboru Asociace pro urbanismus a územní plánování ČR, Jihočeské asociace pro ekologii a energetiku, Spolku za obrodu architektury. Jsem specialistou na hodnocení vlivů staveb na krajinný ráz a hodnocení územních koncepcí.

Od roku 1995 jsem jednatelem firmy A-SPEKTRUM s.r.o., která poskytuje komplexní projektové, poradenské a informační služby v oblasti životního prostředí a hodnocení prostředí. Zúčastnil se desítek architektonických soutěží a působil v mnoha komisích, ale i v politice. Organizuji besedy, píši články, přednáším. Prosazuji potřebu regionální a kontextuální architektury, alternativních zdrojů energie, chytrého hospodaření s vodou. Ekodům Slunečnice s přilehlou přírodní zahradou jsme si postavili tak, abychom si mohli vyzkoušet platnost všech teoretických zásad v každodenní praxi.


 "Jsme stále na cestě. Jdeme dál, někam, kam míří naše duše. Hledáme svoji cestu a její cíl."

Proč spolupracuji s Měsíčnicí:

Klasická škola nám již nestačí. Je třeba se rozvíjet celostně. Víceoborově a duchovně. Měsíčnice pracuje v tomto pojetí.

Co bych vzkázal:

V Měsíčnici se setkáte vždy s něčím novým. S novými lidmi i novými poznatky. Ocitnete se v nových situacích a objevíte v sobě nové možnosti.

Zajímají vás ostatní členové týmu?

Co je nového

 • Blog Stačí nás 10% pokračujeme

  11. 6. 2020

  Milí přátelé, začalo to jako 21 dnů pro zdraví, klid a radost. A jak věříme bude tento náš blog pokračovat jako vaše oblíbená inspirace pro každodenní život. Meditace, cvičení a techniky, podcasty, praktické úkoly. A mnoho dalšího na téma feng shui podle našich předků, ženská a mužská enerie, přírodní zahrady a hlavně osobní rozvoj. Toto vše najdete na našem webu s online kurzy v záložce BLOG, stačí kliknout zde.

 • Příměstké tábory BUDOU :) můžete se hlásit

  28. 2. 2020

  Tábor bude! Po roční pauze jsme s radostí připravili příměstské tábory pro léto 2020, chvíli to vypadalo, že nás aktuální situace zastaví, ale naštěstí se vše uvolňuje a uvolňuje a tak si s dětmi budeme moci tábor užít.

  S přihlášenými se naše Bohunka spojí a vše domluví. A ti, kteří hledají obohacující program pro své dcery či vnučky na léto, možná jste ho právě našli. Pro více informací stačí kliknout zde.

 • S chůvou Bohunkou v zahradě (pro děti od 2 do 5 let)

  26. 5. 2020

  Potřebujete si vyřídit úřady? Zajít si na větší nákup? Nebo si chvíli jen tak pobýt sami se sebou? Potřebujete najít místo, které je bezpečné, zdravé a plné podnětů? Hledáte někoho, komu byste dali důvěru a svěřili vaší ratolest? Pak jste toto vše našli. Představujeme vám naší Bohunku a místo Pozemské nebe. Všechny potřebné informace naleznete zde.

 • Aktuální provoz Měsíčnice od května 2020

  16. 3. 2020

  Aktuální provoz Měsíčnice od května 2020. Milé přátelé, jak dobře víte, vzhledem k vládním opatřením jsme v březnu ukončili činnost Měsíčnice pro veřejnost. Protože jsme si vědomy zodpovědnosti, kterou neseme za námi šířené informace, byli jsme i v období karantény s vámi v kontaktu prostřednicvím naší výzvy Stačí nás 10% a jak dál teď? Vše se dočtete zde.

 • Dlouho očekávaný seminář SLOVA PRO ŽVOT je tu!

  19. 2. 2020

  Průlom v našem přístupu ke slovu nastartoval výzkum vědců (Dr. Gargajev a Dr. Poponin). Podle jejich teorie je DNA plastická a správně vneseným kódem - slovem můžeme překódovat i buněčné vzpomínky. Stejně fascinující je teorie morfických polí, která nám připomíná, jak obrovská je síla myšlenky. Pojďme společně nalézat správná slova a myšlenky v kontextu se zdravím a nemocí, s hojností a s mezilidskými vztahy. Více o kurzu zde.

 • Promítání filmu o Bruno Gröningovi 28. 02. 2020, 16:30 - 22:00

  5. 2. 2020

  28. 2. 2020, 16:30 - 22:00

  Vstupné dobrovolné 

  Více informací zde.

archív

Podporovatelé našich projektů

Děkujeme našim podporovatelům za jejich důvěru...

Děkujeme i těm, kteří nejsou zde vidět. Jak fyzickým osobám, tak dalším společnostem, našim rodinám a přátelům... Dohromady podpořilo naše projekty již více než 200 podporovatelů. Vaší důvěry si vážíme, díky vám můžeme zdokonalovat životní prostor a tvořit, děkujeme :-)