Kontaktujte nás: 731 508 814 | info@pozemskenebe.cz

ING. ARCH. STANISLAV KOVÁŘ CSc.

Externí lektor a specialista na bydlení a ekologické poradenství.

Kontakty: 604 602 972, www.cestamikdomovu.cz

Lektor:

 • Pokud vás zajímá jaké kurzy aktuálně vedu, stačí kliknout ZDE

S čím vám mohu pomoci:

           

 • Kurz Domy spolupracující s živly
 • Kurz Dobré místo pro život
 • Zážitkové a očistné cesty a putování
 • Večery Setkání s cestovateli a poutníky
 • Klub seniorů
 • Domácí muzicírování
 • Poradím jak a kde si pořídit byt nebo postavit dům
 • Poradím co si vzít sebou pro přežití nebo jak vybavit dům pro mimořádné situace
 • Půjdu s vámi na doprovázenou pouť
 • Zajistím u vás výstavu, přednášku nebo besedu

Spolky:

Celý život spolupracuji s jihočeskými folklorními soubory a regionálními muzei. Mojí vášní je lidový tanec a lidová architektura. Také fotografování a cestování. To vše jsem propojil do projektu Vesnické muzeum lidové architektury LUDMILA v Lužnici u Třeboně, kam vás zvu se podívat.

Kdo jsem:

Jsem kvalifikovaným specialistou MMR, MŽP a MPO pro oblasti posuzování vlivů staveb na životní prostředí, pro architekturu a urbanismus, pro šetrné hospodaření s energiemi a vodou. Zabývám se možnostmi využití osvědčených tradičních technik a postupů v moderním stavitelství a možnostmi využití obnovitelných zdrojů energie a dešťové vody. Dlouhodobě nabízím odborné posudky a provozuji odbornou stavebně-ekologickou a energetickou poradnu. Pracuji ve výzkumu a ve vývoji nových technologií. Napsal jsem knihy Feng šuej podle našich předků a Harmonie ekodomu.

 

Co mám za sebou:

Narodil jsem se v roce 1953 v Brně a vystudoval Fakultu architektury VUT v Brně – obor urbanismus. Od roku 1977 jsem byl zaměstnán jako projektant v krajském urbanistickém středisku Stavoprojektu v Českých Budějovicích. Největší prací v této organizaci byla spolupráce na Územním plánu města České Budějovice a na Koncepci urbanizace Jihočeského kraje. V roce 1990 jsem působil jako vedoucí urbanistického střediska, v letech 1991-2 potom jako vedoucí odboru rozvoje města a životního prostředí na Magistrátu města České Budějovice.

V roce 1991 jsem získal titul kandidáta věd na FA ČVUT v Praze za práci „Vyhodnocení využití městského území“, kde jsem rozvinul analytické a syntetické metody exaktního hodnocení urbanistických úloh. Byl jsem na odborných stážích v USA, Dánsku, Rakousku a Švýcarsku. Od roku 1992 působím jako autorizovaný architekt ČKA, vypracoval jsem desítky územních plánů jihočeských obcí a měst.

Byl jsem členem výboru Asociace pro urbanismus a územní plánování ČR, Jihočeské asociace pro ekologii a energetiku, Spolku za obrodu architektury. Jsem specialistou na hodnocení vlivů staveb na krajinný ráz a hodnocení územních koncepcí.

Od roku 1995 jsem jednatelem firmy A-SPEKTRUM s.r.o., která poskytuje komplexní projektové, poradenské a informační služby v oblasti životního prostředí a hodnocení prostředí. Zúčastnil se desítek architektonických soutěží a působil v mnoha komisích, ale i v politice. Organizuji besedy, píši články, přednáším. Prosazuji potřebu regionální a kontextuální architektury, alternativních zdrojů energie, chytrého hospodaření s vodou. Ekodům Slunečnice s přilehlou přírodní zahradou jsme si postavili tak, abychom si mohli vyzkoušet platnost všech teoretických zásad v každodenní praxi.


 "Jsme stále na cestě. Jdeme dál, někam, kam míří naše duše. Hledáme svoji cestu a její cíl."

Proč spolupracuji s Měsíčnicí:

Klasická škola nám již nestačí. Je třeba se rozvíjet celostně. Víceoborově a duchovně. Měsíčnice pracuje v tomto pojetí.

Co bych vzkázal:

V Měsíčnici se setkáte vždy s něčím novým. S novými lidmi i novými poznatky. Ocitnete se v nových situacích a objevíte v sobě nové možnosti.

Zajímají vás ostatní členové týmu?

Co je nového

 • 07 Dub 2021

  Aktuality - ZMĚNY V KALENDÁŘI AKCÍ

  pozemskenebe.cz-kalendar-akci-1.jpgVzhledem k ukončení lockdownu 11. 4., OD PONDĚLÍ 12. 4. opět obnovujeme přijímací řízení na akce uvedené v našem kalendáři: KALENDÁŘ AKCÍ

 • 07 Dub 2021

  Příměstské tábory TVOŘÍME S VÍLAMI

  Příměstský tábor 2020 .jpg


  Letošní rok budeme TVOŘIT S VÍLAMI

  Máme pro vás připravené 2 příměstské tábory pro holčičky:

  5 - 9 let: 12. - 16. 7. 2021

  9 - 12 let: 16. - 20. 8. 2021

  Více informací a fotogalerii z loňs

 • 06 Bře 2021

  Stačí nás 10% - NOVÁ 21denní výzva roku 2021

  NOVA 21denni vyzva STACI NAS 10 PROCENT.jpgStačí, když nás na to bude 10% lidí, kteří se pokusí uchopit současnou situaci pozitivním způsobem. Na jaře loňského roku jsme pro vás vytvořili 21denní výzvu pro zdraví, klid a radost. Společně jsme prošli celou řadu námětů, cvičení a meditací. A právě teď jsme pro vás připravili NOVOU VÝZVU. Mrkněte na podrobnosti zde. 

 • 28 Zář 2020

  Školní rok v Měsíčnici zahájen a je plný novinek

  Školní rok 2020 2021.jpgJiž toto sobotu startuje školní rok v Měsíčnici. Víte, že letošní rok je plný novinek. Měníme koncepty kurzů, propojujeme online s offline kurzy v Měsíčnici a mnoho dalšího. Mrkněte na podrobnosti zde. 

 • 03 Zář 2020

  Nakupte u nás smysluplné dárky a změníte pole na zahradu

  HITHIT aktualita na PN.jpgPrůběžně investujeme do projektu Naše zahrádka vlastní finance, ale velikost nového pole vyžaduje větší objem finančních prostředků najednou. Proto jsme se rozhodli, pustit se znovu do Hithitu, kde vám nabídneme NAŠE produkty a služby za ZVÝHODNĚNÉ CENY a výtěžek NAVÍC poputuje právě na Rozkvět Naší zahrádky.

 • Odhalení NOVÉHO konceptu pro svatby

  7. 8. 2020

  Hledáte místo pro váš svatební obřad? Toužíte po místě, které bude klidné a plné vůní, barev a přirozených zvuků přírody? Přijďte se k nám podívat a naciťte si tuto výjimečnou zahradu Anastazii, jestli je právě ona tím míste, kde si řeknete své ANO. Přijďte na odhalení nového konceptu pro svatby spojené s ukázkou svatebního místa. 

  KDY: Pátek, 21. srpna 2020 I 10:00 - 19:00, KDE: U nás v Pozemském nebi GPS zde

archív

Podporovatelé našich projektů

Děkujeme našim podporovatelům za jejich důvěru...

Děkujeme i těm, kteří nejsou zde vidět. Jak fyzickým osobám, tak dalším společnostem, našim rodinám a přátelům... Dohromady podpořilo naše projekty již více než 200 podporovatelů. Vaší důvěry si vážíme, díky vám můžeme zdokonalovat životní prostor a tvořit, děkujeme :-)

jihocesky kraj-barevne.jpg

Děkujeme za morální záštitu naší komunitní zahrady Naše zahrádka paní Mgr. Ivaně Stráské, hejtmance Jihočeského kraje 


letacek.cz