Kontaktujte nás: 731 508 814 | info@pozemskenebe.cz

MZR bannery ke kurzu (2).jpg

„Zahrada je báječné místo pro život, které si můžeme sami stvořit.“

Sibiřská poustevnice Anastazia a indiánští šamani se shodují ve svém poselství k lidem. Vzkazují nám:

„Vysaďte a osejte zahradu, tak vytvoříte základ nového světa.“

Pojďme společně znovu objevit moudrost našich babiček a dědečků, se kterou zakládali zahrady, které byly prostorem lásky nejen pro ně, ale i pro následující generace. 

Cíl kurzu:

Tento kurz je určený jak těm, kteří zahradu teprve plánují, tak těm, kteří již zahradu mají a cítí, že by rádi zkusili svůj prostor uchopit trochu jinak, případně do něj vnesli něco nového.

Pojďme společně vstoupit do překrásné zahrady a postupně se dozvídat vše, co potřebujeme pro to, abychom si stvořili svůj vlastní zelený ráj.


V čem je naše ONLINE studium odlišné?

V kurzu se setkáte s dvěma rovinami sdělení

První rovina = poslouchání příběhů

První rovina je nesená příběhem hlavní hrdinky Alice, kdy budou informace pracovat především s vašim srdcem, intuicí a emocemi. Skrze tuto rovinu pak máte možnost přistoupit ke druhé části.

Druhá rovina = práce se skripty

Tou druhou rovinou jsou faktograficky zpracované pracovní sešity, kde vám předkládáme informace, ke kterým se běžně nedostanete a které jsou zacíleny především na vaše rácio.

Úkoly = díky nim vše zefektivníte

Aby celek na vás mohl působit maximálně efektivně a změna byla pozitivní a trvalá, najdete v závěru každé kapitoly úkol, který byste skutečně měli projít.

U každé kapitoly nejprve vědomě poslouchejte audio nahrávku s příběhem k dané kapitole a trénujte svou schopnost obraznosti, až pak se pustíte do metodického sešitu (skript) s přesnými popisy a konkrétními příklady, které vám pomohou prohloubit informace z příběhů a navedou vás jak s těmito informacemi konkrétně pracovat. Vydejte se s námi na cestu plnou dobrodružství, objevování a změn.


ONLINE KURZ: Můj zelený ráj

Cena: 3800 Kč / celý ONLINE kurz (zaplatíte 292 Kč za kapitolu) + DÁREK na konci kurzu v hodnotě 500 Kč

Časová náročnost: Pokud dodržíte postup a nebudete přeskakovat, studium vám zabere necelý rok

Komu je setkání určeno: Pro širokou veřejnost

Autorka metodiky: Mgr. Irena Kovářová

Chcete si koupit ONLINE kurz Můj zelený ráj?

Pak se budu velice těšit na naše společné dobrodružství. Vaše Irena

Stačí se překliknout do našeho eshopu Tvoříme srdcem, kde si kurz můžete zakoupit. 

Chci si koupit ONLINE kurz Můj zelený ráj


Co je obsahem ONLINE kurzu Můj zelený ráj

Kapitola

Obsah kapitoly

ÚVOD

Začínáme

V této kapitole vás seznámíme s konkrétními fakty, která vám vysvětlí, proč je tento kurz jedním ze tří hlavních témat našich online kurzů. Z těchto údajů také vyplývá, že bez vegetace a rostlinstva život na planetě Zemi není možný, určitě ne pro člověka. My vám představíme konkrétní kroky, které povedou k tomu, že si sami dokážete stvořit svůj vlastní zelený ráj.

1. Zdravá zahrada

Jak realizovat svou zahradu, aby byla opravdu zdravá a prospívala, aby byli zdraví i všichni obyvatelé tohoto prostoru, včetně vás a vaší rodiny. Budeme si povídat o přírodních prvcích v zahradě či o vodě a mnohých dalších tématech.

2. Zahrada a feng shui

Jeden moudrý muž, Číňan z velmi staré rodové linie, která se dlouho zabývá feng shui, řekl úžasnou větu: „Dobrý znalec feng shui ve Francii udělá podle principů feng shui krásnou francouzskou zahradu. V Německu krásnou německou zahradu, v Japonsku krásnou japonskou zahradu.“ No a my si teď dodáme, v Čechách krásnou českou zahradu. Nebudeme vnášet nic, co je pro nás cizí a s čím na rovině podvědomí neumíme komunikovat.

3. Jak zkvalitnit půdu

Čekají nás cenné informace o tom, jak můžeme zásadním způsobem změnit kvalitu půdy na svém pozemku. Dostaneme se k praktickým tipům jak na to, zvědomíme si znepokojující fakta, která dnes potvrzuje také věda. Ale povíme si také, jak můžeme tato nepěkná čísla vlastníma rukama změnit, a to díky našim zahradám, které jsou v celkovém součtu třikrát větší než plocha všech národních parků u nás v České republice, čímž můžeme zásadním způsobem změnit klima celé naší země.

4. Výsadby

V této kapitole se už dostáváme ke skutečnému plánování výsadeb. Stromy a keře by měly být vlastně prvním typem výsadby, který si jasně umístíme do plánu. Rozhodně je žádoucí, abychom na své zahradě umístili tolik stromů, kolik nám prostor dovolí. Řekneme si zásadní fakta, proč je strom pro nás tak důležitý a proč z toho vyplývá, že stromy si zaslouží opravdu náš respekt a na naší zahradě si zaslouží tedy důstojné místo. A hlavně si povíme, jaké druhy vysazovat a proč.

5. Trvalky, letničky, bylinky

Šestou kapitolou se dostáváme ke květinkám, a to si určitě moc užijeme, protože květiny jsou bezesporu v zahradě těmi nejdůležitějšími nositelkami krásy. Určitě nebudeme zpochybňovat, že květiny vyžadují i naši péči, ale pokud jim dáme, co jim náleží, tak věřte, že budeme bohatě a po zásluze odměněni.

6. Trávník a louka

Jedním z důležitých přírodních prvků v zahradě je nekosená louka, ke které můžeme přistupovat v několika režimech. Povíme si také, jak na trávník.

7. Barvy v zahradě

Barvy mají na člověka bezesporu velký vliv. Mnohdy podstatně větší, než je jim přisuzováno. Opět si povíme o jednom vědeckém výzkumu, který toto dokazuje. Zaměříme se na barvy v zahradě. Které kombinace jsou harmonické a které naopak kontrastní. Jaké barevné kombinace zvolit, aby byly barvy teplé, které druhy rostlin a jejich barvy budou působit chladně. Jaké barvy mohou uklidňovat, jaké mohou prostor zvětšit a mnoho dalších praktických tipů na výběr druhů a jejich kombinace.

8. Vyvýšené záhony

Představíme si výhody zvýšených záhonů, jejich typy, praktické rady, jak je vyrobit, tipy na výsadby a další.

9. Dešťová zahrada

Tuto kapitolu nemůžeme vynechat, protože patří k tomu nejdůležitějšímu, co je se zahradou spojené. Jak jsme již zmiňovali, v současné době celá naše planeta začíná opravdu trpět nedostatkem půdy, nedostatkem vláhy v půdě. Toto můžeme do velké míry přenastavit ve svých zahradách. Dešťová zahrada je uspořádaná a uzpůsobená tak, že umožní zachytávání veškeré dešťové vody na pozemku. Každá kapka vody, která spadne z nebe, je zachycená na pozemku. A v ideálním případě to není jen voda, která spadne z nebe, ale je to třeba i voda, kterou používám v domácnosti. Opět nás čekají konkrétní příklady a tipy, jak i vaše zahrada může fungovat v režimu dešťových zahrad.

10. Bazén nebo biotop

V této kapitole si řekneme něco o vodním jezírku, případně koupacím biotopu, protože to je, jak již bylo zmíněno, jeden z nejdůležitějších prvků, které utvářejí zahradu. Na každou zahradu se vejde alespoň malá vodní plocha. Povíme si o výhodách a nevýhodách bazénu a přírodního biotopu. A protože milujeme přírodní biotopy a máme s nimi bohatou zkušenost, povíme si také praktické rady k přírodnímu biotopu, k jeho stavbě, ke skladbě rostlin i k péči o něj.

11. Německá kopa

Německá kopa patří mezi typy zvýšených záhonů. Zvýšeným záhonům jsme se už věnovali, nicméně význam německé kopy je takový, že si zaslouží ještě zvláštní pozornost. Vysvětlíme si, jak německou kopu zbudovat, co vše k tomu potřebujeme a co všechno lze na ní sázet.

12. Smíšené zeleninové kultury

Nedovedeme si představit, že bychom připravili kurz o přírodních zahradách a vynechali z něj informace o pěstování zeleniny. V současné době se děje mnoho pozitivních obratů, jedním z nich je bezesporu návrat k pěstování zeleniny, z čehož máme osobně velkou radost. Z toho vyplývá, pěstujme zeleninu a my si nyní řekneme, jak na to.:-)

MZR Obdélník na výšku.jpg

Pojďte s námi studovat ONLINE

Stačí se překliknout do našeho eshopu Tvoříme srdcem, kde si kurz můžete zakoupit. 

V CENĚ:

292 Kč / kapitola

Zahrada je báječné místo pro život, které si můžeme sami stvořit

✓ necelý rok online studia prostřednictvím Úvodu a 12 kapitol k tomu

******

✓ příběhy v nahrávkách pro trénink vaší schopnosti obraznosti

******

✓ skripta S PŘESNÝMI POPISY, KONKRÉTNÍMI PŘÍKLADY

(150 stránková ucelená skripta s metodikou)

******

✓ součástí skript jsou domácí cvičení.

(pokud je budete plnit, budete postupovat mnohem intenzivněji)

******

✓ autentické příklady z našich zahrad

******

✓ bonusové informace nad rámec témat kapitol

******

✓ náš vlastní metodický postup při studiu

(jsme přesvědčeni, že takto jste online ještě nestudovali)

******

✓ DÁREK pro každého na konci kurzu v hodnotě 500 Kč

******

Chci si koupit  ONLINE kurz Můj zelený ráj za 3800 Kč

Online kurzy prodáváme na našem eshopu www.tvorimesrdcem.cz


Pořiďte si domů feng shui obrazy malované autorkou kurzu. 

"Každý obraz, který někdo namaluje, nese určitou energii. V současné době mnoho obrazů nese energii smutnu, znechucení, lítosti a vulgarity. Tato energie pak působí v životě majitele obrazu. Protože si velmi uvědomuji a cítím velkou zodpovědnost za to, co vnáším obrazem do vašich domovů, tvořím své obrazy zásadně s myslí odproštěnou od veškerých negativních myšlenek. Bez jakýchkoli negativních emocí. V prožitku hlubinné radosti a lásky. Obrazy mají schopnost léčit libovolné oblasti života. Vybírejte srdcem na www.tvorimesrdcem.cz. "


Uložit

Co je nového

archív

Podporovatelé našich projektů

Děkujeme našim podporovatelům za jejich důvěru...

Děkujeme i těm, kteří nejsou zde vidět. Jak fyzickým osobám, tak dalším společnostem, našim rodinám a přátelům... Dohromady podpořilo naše projekty již více než 200 podporovatelů. Vaší důvěry si vážíme, díky vám můžeme zdokonalovat životní prostor a tvořit, děkujeme :-)

jihocesky kraj-barevne.jpg

Děkujeme za morální záštitu naší komunitní zahrady Naše zahrádka paní Mgr. Ivaně Stráské, hejtmance Jihočeského kraje 


letacek.cz