Kontaktujte nás: info@pozemskenebe.cz
0 Kč

"Jsem Jana Seilerová a ráda se vám blíže představím. :-)"

Kdo jsem:

Díky Irence Kovářové jsem ženou, která žije život v pravdě opravdovější. 

Co mám za sebou:

Od dětství jsem závodně sportovala ve velmi psychicky i fyzicky náročném sportu Krasobruslení, které zásadně ovlivnilo můj život. Poté jsem se rozhodla pro velkou změnu a nastoupila na anglické gymnázium, Townsend International School s krásným výhledem na zámek Hluboká nad Vltavou. Zde jsem se seznámila s multikulturním prostředím, které mě svým způsobem formuje dodnes. Můj velký zájem o historii a společenské vědy mě nasměroval ke studiu Politologie a Sociologie na Anglo-Americké Vysoké škole v Praze. Zůčastnila jsem se projektu Parlamentních stáží, kdy jsem se podrobně seznámila s prací v senátu a v Evropském parlamentu. Po složení zkoušky Bakalář mě lákal návrtat zpět do rodného města. Znalost jazyků mi umožnila začít pracovat jako sekretářka, tato práce se stala mojí druhou vysokou školou.

V současné době jsem na rodičovské dovolené s dcerou, péče o ni a mého muže je hlavní smysl mého života. Díky sbírce pro Anežku a Štěpána, kterou zorganizovaly ženy z centra rozvoje Měsíčnice v roce 2017 jsem se dostala k pomoci pěstounům na přechodnou dobu. Přechodní pěstouni jsou tu proto, aby malé děti nemuseli trávit čas, který je potřeba k vyřešení jejich situace v ústavu, ale v milující náruči, která jim zajistí tolik potřebné navázání na jednu osobu.

Vznik skladu dětských věcí pro pěstouny

 Tento příběh začal již před rokem a půl, kdy nás náhle opustila naše Markétka Tůmová a já jsem dostala pověření spravovat materiální sbírku pro její měsíční holčičku Anežku. Plenek, mlíčka, hraček a oblečků se sešlo tolik, že jsme dostali nápad věnovat věci a především mlíčko pěstounce na přechodnou dobu, která do Měsíčnice dochází. Paní pěstounka byla z oblečení i dalších věci nadšená, měla zrovna v péči také holčičku, jen o trochu starší. Postupně jsem se o problematice přechodné pěstounské péče dozvídala víc. Je to velmi krásné povolání, které ohroženým dětem nabízí milující náruč místo ústavní péče. Přechodní pěstouni jsou připraveni přijmout ve dne v noci jakékoliv dítě ve věku 0-18 let a je pro ně vždy velmi stresující sehnat pro svoje pěstouňátko materiální potřeby. Během roku, kdy se ke mně postupně dostávalo velké množství věcí,  rozhodla jsem se pomáhat i dalším přechodným pěstounům u nás v kraji. Jejich odezva byla úžasná, měli velkou radost především z toho, že se jim tolik lidí rozhodlo věnovat věci úplně zdarma z obdivu k jejich práci. Přesně po roce jsem se rozhodla otevřít Sklad dětských věcí pro pěstouny nejenom na přechodnou dobu, ale i pro trvalé pěstouny, kde může každý věnovat cokoliv po svých dětech. Tyto věci najdou nové využití v pěstounských rodinách nejenom v jižních Čechách. Lidé mají možnost se u skladu setkat s pěstouny a zeptat se jich na vše co je zajímá a někteří se rozhodují jejich kroky následovat. Mám z toho velkou radost, že se krásná myšlenka pěstounství šíří dál. Nic z toho by nevzniklo bez podpory Irenky Kovářové a znalosti jejího učení. Velmi děkuji za podporu celé Měsíčnici. S láskou Jana Seilerová

Proč jsem v Měsíčnici:

Protože je potřeba pečovat o místa vytvořená s láskou pro všechny lidi a starat se, aby tu dál mohla být pro kohokoliv, kdo hledá změnu směru v současném uspěchaném konzumním způsobu života, kdy málo koho zajímá v jakém stavu Matičku Zemi předáme našim dětem. Já sem chodím proto, abych se jednou svým dětem a vnoučatům mohla podívat do očí a říct, že jsem udělala vše proto, aby byl tento náš kousek Země krásnější.

Co bych v jedné větě vzkázala ….

Pokud máte pocit, že Váš život není takový, jaký jste si ho představovali, je jen ve Vašich rukách to změnit a Měsíčnice je přesně to místo.


S čím vám mohu také pomoci:

Kontakty:

Zajímají vás ostatní členové týmu?

 

 

Podporovatelé našich projektů

Děkujeme našim podporovatelům za jejich důvěru...

Děkujeme i těm, kteří nejsou zde vidět. Jak fyzickým osobám, tak dalším společnostem, našim rodinám a přátelům... Dohromady podpořilo naše projekty již více jak 200 podporovatelů. Vaší důvěry si vážíme, díky vám můžeme zdokonalovat životní prostor a tvořit, děkujeme :-)